Werknemer AB InBev steelt voor bijna half miljoen euro aan vaten bier

5 maart 2025 | 10u54 | Gepost door Anoniem (niet gecontroleerd)
AB InBev lanceert twee nieuwe alcoholvrije bieren

Een werknemer van AB InBev uit Tienen riskeert een gevangenisstraf van anderhalf jaar vanwege de diefstal van meer dan 3.000 vaten Jupiler in Leuven. De man, G.S. (53), wordt ervan beschuldigd deze vaten te hebben gestolen en doorverkocht aan N.U. (56), die de gestolen goederen op zijn beurt verkocht aan cafés en groothandels. Deze illegale handel zou beide mannen honderdduizenden euro’s opgebracht hebben.

De diefstal kwam aan het licht op 10 mei 2022, toen er in het stockdepot van AB InBev in Leuven een grote levering bier moest plaatsvinden, maar er bleek een ernstig tekort aan vaten te zijn. De levering kon daardoor niet doorgaan. Kort daarna werd G.S. uit Tienen, een werknemer van AB Inbev, in verband gebracht met een illegale drankhandel. Het bleek dat hij jarenlang vaten bier had gestolen die hij vervolgens voor een voordelige prijs doorverkocht aan N.U. uit Linter, meldt HNB.

Illegale handel door heel België

N.U. had een groot netwerk opgezet waarmee hij bier aan cafés en groothandels verkocht in verschillende steden en gemeenten, waaronder Tienen, Sint-Truiden, Gent, en zelfs in Brussel. De politie kwam op het spoor van de twee mannen door telefonieonderzoek naar N.U., waarbij het duidelijk werd dat hij regelmatig 'in het zwart' vaten bier kocht van G.S. In slechts zes weken tijd had N.U. 156 vaten ontvangen.

Verdachte praktijken

De betalingen voor de vaten bier gebeurde in cash. Vaak werden de transacties op verborgen locaties uitgevoerd om de handel onopgemerkt te houden. In juni 2022 doorzochten de politie en justitie verschillende panden van de verdachten. In de garage van N.U. werden zes volle vaten Jupiler aangetroffen, en ook bij zijn ouders werd een partij sterke drank gevonden.

N.U. gaf toe dat hij de vaten bier tegen een opmerkelijk lage prijs van slechts 50 euro per vat had gekocht van G.S. Zijn advocaat verklaarde dat N.U. in een moeilijke financiële situatie verkeerde en zelfs zijn huur niet meer kon betalen. Het verkopen van gestolen bier was voor hem een manier om uit de financiële problemen te komen.

Schade

AB InBev heeft berekend dat er in de betrokken periode in totaal 3.076 vaten zijn gestolen. Het bedrijf eist een schadevergoeding van 461.400 euro, wat overeenkomt met 150 euro per vat. De advocaat van N.U. betwist echter het aantal gestolen vaten, met de claim dat er mogelijk vaten op de lijst stonden die als defect of vernietigd waren aangemerkt.

Juridische gevolgen

N.U. riskeert een gevangenisstraf van twee jaar voor zijn betrokkenheid bij de illegale bierhandel, en het Openbaar Ministerie heeft ook een beroepsverbod voor vijf jaar gevraagd. Zijn vrouw, I.A., die van de handel op de hoogte was en zelf betalingen ontving, kan acht maanden cel krijgen. G.S., de werknemer van AB InBev die de vaten stal, wordt geconfronteerd met een straf van achttien maanden. Hoewel hij de diefstal niet betwist, heeft hij om uitstel van de straf gevraagd.

De zaak wordt op 15 april 2025 verder behandeld, waarbij het vonnis zal worden uitgesproken.

Lees meer over